خانه / آموزش / از نقشه گوگل آفلاین استفاده کنیم

از نقشه گوگل آفلاین استفاده کنیم

برای عده ی زیادی از افراد که در شهرهای بزرگ زندگی می کنند و یا مسافرت جزئی از زندگی آنها شده داشتن یک مسیریاب خوب و مناسب امری مهم است. این روزها به لطف اسمارت فون ها و تبلتها گزینه های زیادی برای انتخاب یک مسیریاب خوب پیش روی ماست، بی شک یکی از بهترین گزینه ها نقشه گوگل است.

اگر اهل مسافرت باشید و از نقشه گوگل زیاد  استفاده میکنید، حتما برای شما اتفاق افتاده که در نقاطی بدلیل افت کیفیت GPRS (که در اکثر مناطق امری عادیست) گاهی باید مدت زمان زیادی را در انتظار ظاهر شدن نقشه بمانید و در مواردی که پوشش GPRS بسیار ضعیف باشد دریافت نقشه عملا غیر ممکن میشود… همین دلیل برای بسیاری از افراد کافیست تا به سمت سایر مسیریاب ها و نقشه های آفلاین بروند که البته همه ی آنها کمبودهایی مانند قدیمی بودن نقشه ها و یا کامل نبودن نقشه شهرهای ایران و… را دارند.

اگر کاربر نقشه گوگل باشید حتما می دانید در نسخه های قدیمی تر نقشه گوگل به راحتی میتوانستیم نقشه مسیرهای مورد نظر خود را ذخیره و درصورت عدم پوشش شبکه و یا برای لود سریعتر و صرفه جویی در هزینه های اینترنت از آن استفاده کنیم ، در این پست قصد داریم ذخیره نقشه گوگل را با توجه به تغییرات صورت گرفته در این نقشه مرور کنیم:

ابتدا نقشه گوگل را اجرا کنید سپس مطابق تصویر زیر تصویر آدمک را لمس کنید (تصویر سمت چپ – سمت راست بالا). با این کار وارد پروفایل خود میشوید.. اکنون مطابق تصویر سمت راست کادر «Offline Maps» را میبنید با لمس گزینه Googlemap-offline-save به صفحه انتخاب ناحیه برای ذخیره سازی هدایت خواهید شد

Googlemap-offline-02  Googlemap-offline-0001

با هدایت به صفحه زیر منطقه مورد نظر خود را انتخاب کنید ، همانطور که در تصویر سمت چپ مشاهده میکنید، عبارت «Area too larg, zoom in» به شما می گوید که منطقه انتخاب شده برای ذخیره سازی بزرگ است و باید بازهم زوم کنید، درنهایت با ظاهر شدن عبارت «Pan and zoom too adjust» و نمایان شدن گزینه «Save» در پایین صفحه (تصویر سمت راست)  ناحیه مورد نظر شما آماده ذخیره سازی است. برای ادامه گزینه «Save» را لمس کنید.

Googlemap-offline-04  Googlemap-offline-003

در مرحله بعدی یک نام برای نقشه خود وارد کنید (تصویر سمت چپ) و سپس Save را برای ذخیره سازی انتخاب کنید و تا پایان دانلود نقشه منتظر بمانید.

Googlemap-offline-06  Googlemap-offline-05

برای ذخیره سازی سایر نواحی به همین ترتیب عمل کنید.

ذخیره سازی نقشه ها نیازی به فضای زیاد ندارد، این نقشه ها از حجم مناسبی برخوردار هستند برای مثال نقشه کامل تهران حجمی حدود  ۱۷ مگابایت دارد ، همچنین نقشه های ذخیره شده به مدت ۳۰ روز در گوشی شما باقی خواهند ماند و بعد از این مدت بصورت خودکار پاک خواهند شد.

شما از چه نقشه یا مسیریابی استفاده می کنید؟

درباره میلاد

کارشناس حسابداری، خرداد69 - علاقه مند به تکنولوژی، فیلم، موزیک، هر از گاهی نوشتن! - کمپانی های مورد علاقم: مایکروسافت، اپل، الجی - درصورت داشتن سوال یا هر کار دیگه ای میتونید از شبکه های زیر بامن در ارتباط باشید...

پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.فیلدهای ستاره دار ضروری هستند *

*